Видання

Щоб придбати відеозаписи або книжечки необхідно заповнити форму.

Також наші видання можна придбати тут:

Кошти з продажу відеозаписів йдуть у фонд БеркоШко. Оскільки наш проект не комерційний, то таким чином ми отримуємо можливості для розвитку.

Відеозаписи:

Workshop з окремих дисциплін

 • Українська мова

Вчителі неформатних освітніх проектів діляться досвідом проведення занять. Про викладання дітям свого фахового предмету, про зацікавлення, розгортання і занурення. Про вдалі проекти і дієві методи викладання. Про розвиток мовлення, радість читання і, зрештою, про любов.
Олеся Мамчич - незмінний викладач рідної мови в БеркоШко філолог, письменниця, літ.редактор
Анна Остапенко - засновниця школи "Соняшник" і викладач мов української, російської, англійської, редактор журналу "Джміль"
Галя Ткачук - викладач рідної мови в дорогожицькій домашній школі, філолог, письменниця, лектор літературних шкіл для дітей
(Тривалість - 4:20:00)
Вартість 200 грн

 • Укрліт і філософський камінь

Семінар про особливості альтернативного викладання мови й літератури у середній школі.
Шкільна програма з української літератури для підлітків: #всепогано чи #єшанс? 
Що робити з Шевченком? 
Гаррі Поттер чи Федько Халамидник? 
Як писати і читати з підлітками? 
Олеся Мамчич - письменниця, поетка, незмінний викладач мови і літератури в БеркоШко з 2011 року
Настасія Євдокимова - кураторка, критикиня літератури, мистецтва, медіа, шкільна вчителька української мови та літератури
(Тривалість - 3:30:00)
Вартість 200 грн

Про викладання дітям математики так, щоб сяяли очі, спростування міфів про те, що є діти нездібні до математики, про радість пошуку рішення і, зрештою, про красу.
Дмитро Унковський - розробник в Grammarly, автор та співавтор курсів в школі розвиваючої математики "Інтервал" та Go ITeens.
Ірина Осіпова - засновниця "Школи мрійників" і викладач математики, дослідів, майстрування та біоклубу, викладач дослідів та математики в математично-природничих гуртках.
Макс Бакшаев - тренер в Школі устного счета Соробан, колишній майстер Dixi.
(Тривалість - 3:55:00)
Вартість 200 грн

If you teach English to kids of any age you have undoubtedly thought how to make it both effective and entertaining. This workshop will give you answers to these questions.
Hanna Ostapenko – the teacher and methodist of the alternative school Sonyashnik (the experience of teaching English state school 5 years, courses for kids and adults 3 years, alternative school BerkoShko – 2 years, international language camps 2 years)
Olga Syvenko – the teacher of English certificated by CELTA and Genki, the founder and the teacher of Rainbow school of English, the trainer in international language camps.
(Duration- 6:16:00)
Cost 200 hrn

Семінар про сучасне і цікаве викладання природничих дисциплін в альтернативних школах.
Михайло Гончаренко (Новопечерська школа) - Як зробити біологію цікавою? Чому важливіше зрозуміти, ніж просто вивчити?
Олена Осипчук (проект "Зелений Ліхтарик", БеркоШко) - про "інтерпретацію природи" та інтерпретаційні методи викладання природничих наук у неформальній освіті
Євгенія Прекрасна (к.б.н., БеркоШко) - про сучасні біологічні дослідження,  якісний візуальний матеріал і перевірку популярно-наукову інформацію на достовірність.
Поліна Вікторова (БеркоШко) - про способи вивчення природи, для яких не потрібні підручники, спостереження, які надихають.
(Тривалість - 5:20:00)
Вартість 200 грн

Семінар про системне і практичне фізики в альтернативних школах.
Олена Пастовень - вчителька фізики, астрономії та природознавства, lego-тренерка, стаж роботи 19 років в традиційній школі, 7 років в позашкільній освіті, 2-ий рік у альтернативній БеркоШко.
Микола Манько - викладач фізики у трьох альтернативних школах Кітерра, Альтернативна школа IndeVersal, Школа Радості.
Ірина Осіпова - засновниця та викладачка альтернативної Школа Мрійників та математично-природничого гуртка Чомуцетак.
(Тривалість - 5:39:05)
Вартість 200 грн


Семінари з загальних аспектів викладання і міждисциплінарних проектів 

Про кілька неформатних предметів, яких немає в програмі традиційної школи, але які надзвичайно цікаві і ефективні. Йдеться про ейдетику, теорію розв’язку винахідницьких задач (відома російськомовною абревіатурою «ТРИЗ») і емоційний інтелект.
Закревська Аліна - розробник ТРоВЗ-курсів для дітей, викладач розвитку мислення в школі "Соняшник", монтессорі педагог, організатор сімейних таборів.
Марія Ярмош - магістр філології, інструктор з ейдетики, викладач у дитячому клубі "The Kangaroo club"
Мирослава Білецька - викладач української мови і літератури в школі "Кітерра" з використанням прийомів ейдетики.
Михайло Городок -  психолог, коуч - про емоційний інтелект і навіщо його розвивати. Методики розвитку емоційного інтелекту.
(Тривалість - 6:40:00)
Вартість 200 грн

Один з найкращих сучасних методів психотерапії - бодинаміка - надає зручний інструментарій щодо багатьох виникаючих у дітей, або між дітьми та дорослими, ситуацій, де слів бракує. Про періодизацію психофізичного розвитку дитини та позитивні послання, спрямовані на врівноваження внутрішньої та зовнішньої картин дітей різного віку.
Особливої уваги буде надано найбільш бурхливим періодам життя школярів – адаптивному, коли дитина приходить до школи, та початку пубертата, коли діти стають «передчасно нестерпними» :)
Марія Храпачова - консультуючий психолог, викладач в альтернативних школах (БеркоШко, Школа мрійників).
(Тривалість - 5:51:00)
Вартість 200 грн

 • Мотивація до навчання

Про мотивацію до навчання; що таке внутрішня мотивація і чи буває мотивація зовнішня. Про відмінності між маніпуляцією, мотивацією і стимулюванням. Про способи пробудження мотивації і на кому лежить відповідальність за це - на вчителі, учневі чи його батьках. 
Власне, про роль вчителя і роль учня, про принципи вчителювання.
Чи завжди цікавий навчальний контент створює достатню для навчання мотивацію? “Мотивація” у розвитку біологічних систем. Різниця у навчальній мотивації між авторитарною та демократичною навчальною культурою. Кити, на яких тримається мотивація. Короткострокова та довгострокова мотивація.
Валентина Мержиєвська - співзасновниця і викладач БеркоШко
Богдан Олександрук - засновник та ідеолог ThinkGlobal
(Тривалість - 5:54:00)
Вартість 200 грн

 • Brain-based learnіng (нейрофізіологія навчання)

Нейрофізіологічні підходи до навчання. Brain-based learnіng (BBL) - новітній підхід до подачі інформації, що спирається на сучасні знання про роботу мозку. 
Знання основних принципів BBL дозволяє розробити більш ефективні навчальні курси як для аудиторного, так і дистанційного навчання.
Навчання є природним процесом, який відбувається в нервовій системі з моменту її утворення ще у внутрішньоутробному періоді. З точки зору нейрофізіології навчання - це будь-які зміни в способі обробки інформації, що відбулися внаслідок попередньої стимуляції нервової мережі. 
Віктор Комаренко, Вікторія Кравченко - викладачі кафедри фізіології людини і тварин КНУ імені Тараса Шевченка, кандидати біологічних наук. 
(Тривалість - 6:12:00)
Вартість 200 грн

Семінар присвячений пубертатному віку дітей, фізіологічним і психологічним змінам, позиціонуванню в спільноті, перерозподілу ролей, причинам виникнення лідерів та антилідерів і коректній взаємодії з ними. 
Віктор Комаренко - доцент кафедри фізіології людини і тварин КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат біологічних наук.
Євген Мірошниченко - психолог, бізнес-тренер, президент Ассоціації практичних психологів, керівник Освітнього холдингу openEDU
(Тривалість - 6:16:45)
Вартість 200 грн

 • Еволюція свободи


Семінар-вебінар про розвиток сприйняття свободи за понад 6 років існування альтернативної сімейної школи БеркоШко.
Про різні етапи змін:
• розпорядку дня
• правил школи, санкцій і заохочень
• взаємодії між дорослими і учнями 
• сприйняття відповідальності і довіри

Спікер Валентина Мержиєвська - співзаснивниця і менеджер БеркоШко
Тривалість (2:00:00)
Вартість 150 грн

 • Погляд зсередини


Вебінар з учнями кількох різних альтернативних освітніх проектів про сприйняття навчання, взаємодію в освітніх проектах, бачення майбутнього.
Спікери - семикласники з різним досвідом навчання. 
1. Паша Сезько - до 6 класу був на домашньому навчанні. Минулий рік вчився в Кітерра. Професійний гімнаст.
2. Марія Єсартія - 2 роки навчалась в традиційній школі, з 3 класу - в Dixi
3. Крамаренко-Кочубей Ярослав - навчався у державній школі до 4 класу. Потім перейшов до Соняшника.
4. Клим Леухін - перші 3 роки навчався у звичайній чернігівській школі, а з четвертого - перейшов на домашнє навчання. 3 роки займався з тьютором по скайпу, а зараз експериментує з комбінацією самостійного навчання та роботою з профільними викладачами. Трубач, плавець і важкоатлет.
5. Машико Химич - жодного дня не була в традиційній школі, сьомий рік навчається в БеркоШко. Захоплюється гімнастикою і малюванням.
Тривалість (1:51:01)
Вартість 150 грн

 • Ключики вчителя

Семінар, присвячений задачам і інструментам вчителя у навчанні і супроводі дітей. Про жагу пізнання, як самоцінне переживання - як її запалити і підживлювати. Про аспекти, в яких варто структурувати, і аспекти, в яких необхідно відпустити дітей.
Поговоримо про вікові періоди (від 6 до 15 років), про потреби дітей і особливості сприйняття інформації в різному віці, а також емоційну підтримку. Про принципи розвитку пізнання і логіку навчальних програм.
Семінар орієнтований на викладачів традиційних і альтернативних шкіл, батьків хоумскулерів і всіх охочих, хто працює з дітьми.
Тривалість (2:40:00)
Вартість 200 грн


Семінари зі створення альтернативної школи

 • Школа handmade

Досвід організації трьох альтернативних освітніх проектів: БеркоШко, Соняшник і Скворечник
Про планування, розклад, взаємодію з батьками і вчителями, про організацію занять зі школяриками і дошколятами, про складнощі і знахідки.
Валентина Мержиєвська - співзасновниця і менеджер БеркоШко, викладач математики, природничих дисциплін, міфології, теревенів (розвиток мовлення і мислення).
Катерина Окремова - співзасновниця БеркоШко, слухач 3-річних курсів вальдорфської педагогіки, викладач руханки (розвиток тілесності, координації), куратор арт-проектів (майстрування, образотворче мистецтво).
Анна Остапенко - засновниця школи Соняшник і викладач мов української, російської, англійської, редактор журналу "Джміль".
Євген Матвєєв - староста 1 класу школи Соняшник, учасник Літнього університету тьюторства, дослідник альтернативної освіти в Україні і Європі.
Євген Лапін - співзасновник і куратор школи, яка тимчасово називається Скворечник.
(Тривалість - 5:46:00)
Вартість 200 грн

 • Власна школа

Семінар покликаний допомогти прийняти свідоме рішення про створення освітнього проекту, зрозуміти про які процеси необхідно подбати, на які питання потрібні будуть відповіді, якою може бути реалізація школи та як перейти від ідеї до дій.
З досвіду двох різних проектів:
ThinkGlobal (Богдан Олександрук) – проект, який відкрився лише цього року, але вже наступного планує розростись у мережу шкіл.
БеркоШко (Валентина Мержиєвська) – невелика школа сімейного типу, яка існує вже 6 років.
Відповіді можуть бути різні, але запитання, які постають, - дуже схожі.
(Тривалість - 4:05:00)
Вартість 200 грн

Видання БеркоШко:

1. БеркоШко. Just do it

Загалом про спосіб організації і навчання в БеркоШко - на чому все тримається, як змінюється і що з цього всього буде :) Про переваги і недоліки, про навчальні програми, атестації, квести. Про командну роботу і проекти. Про оцінки, помилки і змагання. Про розподіл часу і створення простору. Словом, відповіді на найбільш поширені запитання до учасників цього освітнього проекту.
Може стати у пригоді як тим, хто прагне влаштувати домашнє навчання для дітей, так і тим, хто обрав традиційну школу. 
(56 сторінок, формат А5, м'яка обкладинка)
Вартість 50 грн

2. Малята. Збірка ігрових рецептів

Різноманіття запропонованих завдань - цілком «всеохопне» для дошкільного віку (і перших класів школи також): ігри й майстрування для оволодіння своїм тілом, розвитку дрібної моторики, мовлення, творчі завдання на розвиток уяви, логіко-математичні ігри, вивчення літер та перші спроби читати, розвиток мислення – все це, а інколи й по декілька напрямків одночасно, потенційно закладено у поданих "рецептах".
(72 сторінки, формат А5, м'яка обкладинка)
Вартість 70 грн

2. Задачник з математики. 1 клас

Задачник з математики, орієнтований на 1 або 2 клас, залежно від рівня підготовки дітей і бажання вчителів, для роботи впродовж навчального року. 
Розроблений для учнів БеркоШко і тому містить описи елементів побуту і імена безпосередніх учасників подій, що, звісно, ніяким чином не впливає на математичну суть завдань.
Деякі завдання на початку задачника мають два рівні складності, але вже в другому півріччі, рівень знань в групі вирівнюється і можна вирішувати завдання одного рівня складності. 
(175 сторінок, формат А4, обкладинка інтегрована)
Детальніше
Вартість 300 грн, при замовленні 10 примірників і більше - 250 грн

3. Задачник з математики. 2 клас

Задачник для 2 класу розроблявся в реальному часі, під час навчання в БеркоШко. Це дозволило враховувати швидкість опанування різних тем: довше затримуватись на тому, що потребувало уваги, повторювати те, що забувалося.Велику увагу приділено дослідженню часу, розрядів, послідовності дій, текстовим задачам.
(215 сторінок, формат А4, обкладинка інтегрована)
Детальніше
Вартість 300 грн,  комплект за 1 і 2 клас - 500 грн

4. Тіло

Підручник з анатомії для молодшої школи, орієнтований на вік слухачів  7-10 років. Написаний доступною для дітей мовою, втім без надмірного спрощення суті процесів, які відбуваються в тілі людини. Розглянуто такі теми: скелет, м'язи, покриви, дихання, кровообіг, травлення і виділення, чуття, мозок, розмноження.
Книга містить як теоретичні пояснення, так і описи практичних занять і дослідів, перелік питань для самостійного опрацювання, а також - запитання для підсумкової перевірки.
Написана з досвіду викладання курсу "Людина" в 1-3 класах освітнього проекту БеркоШко. 
(74 сторінки, формат квадрат, обкладинка м'яка)
Вартість 150 грн

5. Письмо

Загальні принципи розподілу уваги і мотивації до письма, опис вибору приладдя, орієнтовна швидкість і обсяги. Написане на основі власного досвіду навчання дітей письму без прописів, в форматі домашньої освіти.
(тираж розпродано, наразі доступна тільки pdf-версія)
Вартість 50 грн


6. 4х40 

Збірка завдань з математики, які ми вигадували для дітей в початковій школі (1-4 класах) БеркоШко. Звісно не всі, приблизно по 40 найцікавіших за кожний рік.
(60 сторінок)
(тираж розпродано, доступна тільки pdf-версія, у вільному доступі)

6 коментарів:

 1. Я наверное не правильно поняла. За видео 5 минут 200 гривен?)

  ВідповістиВидалити
 2. Доброго дня, хотіла б придбати підручник з математики. Можу переказати гроші приватом.

  ВідповістиВидалити
 3. Доброго дня!Хочу придбати Задачник з математики 1 клас.Я вам сьогодні телефонувала

  ВідповістиВидалити
 4. Доброго ранку! Зацікавлена підручником математики,чи є в наявності і чи можно оплатити карткою приват?

  ВідповістиВидалити
 5. Доброго дня хотіла б придбати підручники:задачники з математики ,зошит для письма,анатомія для 1.2 класів.і збірку книги ігр для малят.

  ВідповістиВидалити