Видання

Щоб придбати відеозаписи або книжечки необхідно заповнити форму.

Кошти з продажу відеозаписів йдуть у фонд БеркоШко. Оскільки наш проект не комерційний, то таким чином ми отримуємо можливості для розвитку.

Відеозаписи:

Workshop з окремих дисциплін

  • Українська мова

Вчителі неформатних освітніх проектів діляться досвідом проведення занять. Про викладання дітям свого фахового предмету, про зацікавлення, розгортання і занурення. Про вдалі проекти і дієві методи викладання. Про розвиток мовлення, радість читання і, зрештою, про любов.
Олеся Мамчич - незмінний викладач рідної мови в БеркоШко філолог, письменниця, літ.редактор
Анна Остапенко - засновниця школи "Соняшник" і викладач мов української, російської, англійської, редактор журналу "Джміль"
Галя Ткачук - викладач рідної мови в дорогожицькій домашній школі, філолог, письменниця, лектор літературних шкіл для дітей
(Тривалість - 4:20:00)
Вартість 200 грн

Про викладання дітям математики так, щоб сяяли очі, спростування міфів про те, що є діти нездібні до математики, про радість пошуку рішення і, зрештою, про красу.
Дмитро Унковський - розробник в Grammarly, автор та співавтор курсів в школі розвиваючої математики "Інтервал" та Go ITeens.
Ірина Осіпова - засновниця "Школи мрійників" і викладач математики, дослідів, майстрування та біоклубу, викладач дослідів та математики в математично-природничих гуртках.
Макс Бакшаев - тренер в Школі устного счета Соробан, колишній майстер Dixi.
(Тривалість - 3:55:00)
Вартість 200 грн

If you teach English to kids of any age you have undoubtedly thought how to make it both effective and entertaining. This workshop will give you answers to these questions.
Hanna Ostapenko – the teacher and methodist of the alternative school Sonyashnik (the experience of teaching English state school 5 years, courses for kids and adults 3 years, alternative school BerkoShko – 2 years, international language camps 2 years)
Olga Syvenko – the teacher of English certificated by CELTA and Genki, the founder and the teacher of Rainbow school of English, the trainer in international language camps.
(Duration- 6:16:00)
Cost 200 hrn

Семінар про сучасне і цікаве викладання природничих дисциплін в альтернативних школах.
Михайло Гончаренко (Новопечерська школа) - Як зробити біологію цікавою? Чому важливіше зрозуміти, ніж просто вивчити?
Олена Осипчук (проект "Зелений Ліхтарик", БеркоШко) - про "інтерпретацію природи" та інтерпретаційні методи викладання природничих наук у неформальній освіті
Євгенія Прекрасна (к.б.н., БеркоШко) - про сучасні біологічні дослідження,  якісний візуальний матеріал і перевірку популярно-наукову інформацію на достовірність.
Поліна Вікторова (БеркоШко) - про способи вивчення природи, для яких не потрібні підручники, спостереження, які надихають.
(Тривалість - 5:20:00)
Вартість 200 грн

Семінари з загальних аспектів викладання і міждисциплінарних проектів 

Про кілька неформатних предметів, яких немає в програмі традиційної школи, але які надзвичайно цікаві і ефективні. Йдеться про ейдетику, теорію розв’язку винахідницьких задач (відома російськомовною абревіатурою «ТРИЗ») і емоційний інтелект.
Закревська Аліна - розробник ТРоВЗ-курсів для дітей, викладач розвитку мислення в школі "Соняшник", монтессорі педагог, організатор сімейних таборів.
Марія Ярмош - магістр філології, інструктор з ейдетики, викладач у дитячому клубі "The Kangaroo club"
Мирослава Білецька - викладач української мови і літератури в школі "Кітерра" з використанням прийомів ейдетики.
Михайло Городок -  психолог, коуч - про емоційний інтелект і навіщо його розвивати. Методики розвитку емоційного інтелекту.
(Тривалість - 6:40:00)
Вартість 200 грн

Один з найкращих сучасних методів психотерапії - бодинаміка - надає зручний інструментарій щодо багатьох виникаючих у дітей, або між дітьми та дорослими, ситуацій, де слів бракує. Про періодизацію психофізичного розвитку дитини та позитивні послання, спрямовані на врівноваження внутрішньої та зовнішньої картин дітей різного віку.
Особливої уваги буде надано найбільш бурхливим періодам життя школярів – адаптивному, коли дитина приходить до школи, та початку пубертата, коли діти стають «передчасно нестерпними» :)
Марія Храпачова - консультуючий психолог, викладач в альтернативних школах (БеркоШко, Школа мрійників).
(Тривалість - 5:51:00)
Вартість 200 грн

  • Мотивація до навчання

Про мотивацію до навчання; що таке внутрішня мотивація і чи буває мотивація зовнішня. Про відмінності між маніпуляцією, мотивацією і стимулюванням. Про способи пробудження мотивації і на кому лежить відповідальність за це - на вчителі, учневі чи його батьках. 
Власне, про роль вчителя і роль учня, про принципи вчителювання.
Чи завжди цікавий навчальний контент створює достатню для навчання мотивацію? “Мотивація” у розвитку біологічних систем. Різниця у навчальній мотивації між авторитарною та демократичною навчальною культурою. Кити, на яких тримається мотивація. Короткострокова та довгострокова мотивація.
Валентина Мержиєвська - співзасновниця і викладач БеркоШко
Богдан Олександрук - засновник та ідеолог ThinkGlobal
(Тривалість - 5:54:00)
Вартість 200 грн

  • Brain-based learnіng (нейрофізіологія навчання)

Нейрофізіологічні підходи до навчання. Brain-based learnіng (BBL) - новітній підхід до подачі інформації, що спирається на сучасні знання про роботу мозку. 
Знання основних принципів BBL дозволяє розробити більш ефективні навчальні курси як для аудиторного, так і дистанційного навчання.
Навчання є природним процесом, який відбувається в нервовій системі з моменту її утворення ще у внутрішньоутробному періоді. З точки зору нейрофізіології навчання - це будь-які зміни в способі обробки інформації, що відбулися внаслідок попередньої стимуляції нервової мережі. 
Віктор Комаренко, Вікторія Кравченко - викладачі кафедри фізіології людини і тварин КНУ імені Тараса Шевченка, кандидати біологічних наук. 
(Тривалість - 6:12:00)
Вартість 200 грн

Семінар присвячений пубертатному віку дітей, фізіологічним і психологічним змінам, позиціонуванню в спільноті, перерозподілу ролей, причинам виникнення лідерів та антилідерів і коректній взаємодії з ними. 
Віктор Комаренко - доцент кафедри фізіології людини і тварин КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат біологічних наук.
Євген Мірошниченко - психолог, бізнес-тренер, президент Ассоціації практичних психологів, керівник Освітнього холдингу openEDU
(Тривалість - 6:16:45)
Вартість 200 грн


Семінари зі створення альтернативної школи

  • Школа handmade

Досвід організації трьох альтернативних освітніх проектів: БеркоШко, Соняшник і Скворечник
Про планування, розклад, взаємодію з батьками і вчителями, про організацію занять зі школяриками і дошколятами, про складнощі і знахідки.
Валентина Мержиєвська - співзасновниця і менеджер БеркоШко, викладач математики, природничих дисциплін, міфології, теревенів (розвиток мовлення і мислення).
Катерина Окремова - співзасновниця БеркоШко, слухач 3-річних курсів вальдорфської педагогіки, викладач руханки (розвиток тілесності, координації), куратор арт-проектів (майстрування, образотворче мистецтво).
Анна Остапенко - засновниця школи Соняшник і викладач мов української, російської, англійської, редактор журналу "Джміль".
Євген Матвєєв - староста 1 класу школи Соняшник, учасник Літнього університету тьюторства, дослідник альтернативної освіти в Україні і Європі.
Євген Лапін - співзасновник і куратор школи, яка тимчасово називається Скворечник.
(Тривалість - 5:46:00)
Вартість 200 грн

  • Власна школа

Семінар покликаний допомогти прийняти свідоме рішення про створення освітнього проекту, зрозуміти про які процеси необхідно подбати, на які питання потрібні будуть відповіді, якою може бути реалізація школи та як перейти від ідеї до дій.
З досвіду двох різних проектів:
ThinkGlobal (Богдан Олександрук) – проект, який відкрився лише цього року, але вже наступного планує розростись у мережу шкіл.
БеркоШко (Валентина Мержиєвська) – невелика школа сімейного типу, яка існує вже 6 років.
Відповіді можуть бути різні, але запитання, які постають, - дуже схожі.
(Тривалість - 4:05:00)
Вартість 200 грн

Видання БеркоШко:

1. БеркоШко. Just do it

Загалом про наш спосіб навчання - на чому все тримається, як змінюється і що з цього всього буде :) Про переваги і недоліки, про навчальні програми, атестації, квести. Про командну роботу і проекти. Про оцінки, помилки і змагання. Про розподіл часу і створення простору. Словом, відповіді на найбільш поширені запитання до учасників цього освітнього проекту.
Може стати у пригоді як тим, хто прагне влаштувати домашнє навчання для дітей, так і тим, хто обрав традиційну школу. 
(56 сторінок)
Вартість 50 грн

2. БеркоСадочок. Збірка ігрових рецептів

Різноманіття запропонованих завдань - цілком «всеохопне» для дошкільного віку (і перших класів школи також): ігри й майстрування для оволодіння своїм тілом, розвитку дрібної моторики, мовлення, творчі завдання на розвиток уяви, логіко-математичні ігри, вивчення літер та перші спроби читати, розвиток мислення – все це, а інколи й по декілька напрямків одночасно, потенційно закладено у поданих "рецептах".
(72 сторінки)
Вартість 40 грн


3. Письмо

(тираж розпродано, доступна тільки pdf-версія)
Загальні принципи розподілу уваги і мотивації до письма, опис вибору приладдя, орієнтовна швидкість і обсяги. Написане на основі власного досвіду навчання дітей письму без прописів, в форматі домашньої освіти.
Вартість 40 грн


4. 4х40 

Збірка завдань з математики, які ми вигадували для дітей в початковій школі (1-4 класах) БеркоШко. Звісно не всі, приблизно по 40 найцікавіших за кожний рік.
(60 сторінок)
Вартість 40 грн
А також доступна pdf-версія.

2 коментарі: