26.09.17

Евклідова чи неевклідова

В понеділок була позачергова математика, тож дорозбирали запитання з алгебри, і говорили про одночлени (звісно спершу поржали, як усі учні в усі часи, над цією темою), познайомились зі зведенням одночленів до стандартного вигляду.
Розібрали частину контрольної за вересень.

За розкладом дійшли до геометрії. Обговорили її походження, задачі. Домовились про межі дискурсу - тобто про те, що наразі вивчатимемо лише евклідову геометрію.
Далі говоримо про найпростіші фігури. Прошу назвати фігуру, яку неможливо розділити на частини. Доволі швидко дійшли до того, що це точка. Розібрали аскіоми і теореми про прямі і точки, через які вони проходять.
Найбільше емоцій викликала задача, в якій необхідно було побудувати 6 прямих так, щоб утворилось 11 точок перетину і на кожній прямій лежало рівно 4 точки.

Група поглибленого рівня також почали вивчення еквкідової геометрії (планіметрії).
Обговорювали п'ятий постулат http://techtrend.com.ua/index.php?newsid=24170
Познайомились з неевкідовою геометрією (еліптична геометрія Римана і гіперболічна геометрія Лобачевського).
Юрій Кононов
Валентина Мержиєвська

2 коментарі:

  1. Наскільки мені відомо, виправте, якщо помиляюсь, то еліптична геометрія не має спеціальної іменної назви. А рімановою геометрією (геометрією Рімана) називають узагальнене сімейство геометрій на кривих поверхнях - євклідова та згадані неєвклідові (еліптична та гіперболічна) є частковими випадками цієї загальної геометричної моделі.

    ВідповістиВидалити
  2. А... Оказывается есть путаница в терминологии, преимущественно в русскоязычной. "геометрия Римана" - это именно эллиптическая. А вот "риманова геометрия" - это та обобщённая теория которую имел ввиду я. Ок. Но судя по всему название "геометрия Римана" для эллиптической все-таки редко для мировой практики.

    ВідповістиВидалити