Опис того, що передувало кількахвилинній виставі)))))
Якось символічно так вийшло, що завершення нашого проекту припало на День Музеїв - адже чимало часу ми провели саме в музейних просторах). Нижче буде наведений список "що подивитись цікавенького з цієї теми".
Проект складався з теоретичної частини на уроках в БеркоШко - де ми поглиблювали те, про що дізнавалися на екскурсіях, а також доуточнювали "стилістичні особливості" доби - для того, щоб правдиво зробити декорації до лялькової вистави, якою, власне проект урочисто завершився.
Ми також робили проміжні тестування за допомогою додатку Kahoot. "Хитрість" тестів полягала в тому, що самі питання були інформаційно насиченими, а формулювання "основних засад" повторювались для кращого запам'ятовування. Крім того тести містили кумедні питання про самих учнів, що їм страшенно подобалось :)
Куди ми ходили:
1. Золоті Ворота (надзвичайно гарно наприкінці вересня) - із замовленням тамтешнього квесту, розробленого працівниками музею.
2. Софія Київська - і обов'язково замовте квест по території - смакує в жовтні)
3. Музей Книги та Друкарства в Лаврі - нам страшенно пощастило, адже там працює Марія Горбач, яка викладає у нас граматику, і фактично ми з учнями завітали до неї в гості. А вона зустріла нас авторською екскурсією, розробленою саме для цієї зустрічі, яку тепер можна замовляти в музеї. Опис проекту тут (з фоточками).
4. ПінчукАртЦентр - тоді ми потрапили на експозицію Крихкий стан, наскрізною темою якої було осмислення сучасними митцями категорії ЧАСУ. Звісно, вона не стосувалась теми середньовіччя напряму, але була приводом нетривіально подивитись на певні теми, стимулювала мислення. Як символічно час представлений в конкретній роботі? Як сприймали час в середні віки? Якими часовими проміжками мислю я? Яке значення має для мене взагалі ця тема? Фоторепортаж тут.
5. Музей театрального і кіномистецтва в Лаврі (для натхнення на створення свого театру)
Куди ми ще планували, але не дійшли -
(6). Музей Ханенків - там є чудовий квест про страховиськ - листочок на його проходження можна взяти у жіночок, які продають квиточки. Дуже по темі середньовічного Бестіарія і частково, християнських святих.
(7). Музей туалету - ставлення і рівень гігієни в середні віки там продемонстровано дуже наочно.
(8). Квест по Кирилівській церкві та околицях від Драйвовий равлик Мандри Квести Екскурсії
За зимовий період вечорниць - ми робили з учнями ляльок, декорації та репетирували виставу.
Текст вистави - казка "Три копієчки" (народна) - була перекладена ними же українською мовою - під уважним супроводом Олесі Мамчич (з вибором слів з синонімічних рядів, які більше пасують загальній стилістиці твору).
Для розігріву виразності, артистизму, чи хоча б для подолання ступору перед публікою) - останні місяці ми з учнями робили тренажі з плейбек театру. Зокрема, перед безпосередньо виставою, підлітки показували - чим для них була ця тема, що їм цікаво - як це роблять плейбек актори на перфомансах, коли представляються публіці у невеличких монологах з рухами.
І, власне, вистава для молодших школярів та діток з садочка.
Катерина Окремова
Немає коментарів:
Дописати коментар