18.12.17

Хозарський словник

Цього тижня відбулося одразу два заняття з історії, а також поїздка до Національного Музею Історії України.

Перше заняття було зміксованим заняттям з історії України та всесвітньої історії. На уроці ми розбирали зв’язки Візантії з Руссю. Здебільшого, такі контакти були у формі військових походів, торговельних відносин та культурних контаків (починаючи з християнізації Русі). На занятті ми розібрали фактичний матеріал у лекційній формі, ознайомились із літературними творами щодо військових походів русичів на Царград (вірш О.С. Пушкіна «Песнь о вещем Олеге», де йдеться що Олег прибив щита на ворота сьогоднішнього Стамбула), а також відео практичного експерименту з вироблення «грецького вогню». 

Друге заняття було присвячено східним сусідам Русі. А якщо бути точним, то лише одній сусідській державі – Хозарському каганату. Хозарський каганат цікавий, передусім, тим, що правляча верхівка держави прийняла юдаїзм. У сучасній культурі хозари часто ототожнюються з євреями. Ми ознайомились з тим які є різновиди європейських євреїв та чим вони відрізняються один від одного. Неабияку цікавість викликав традиційний одяг та звички євреїв. Залучені форми: лекція, відеоролик з наочним показом одягу та святкових обрядів євреїв. 

Похід до музею став цікавою пригодою. Не зважаючи на важкі погодні умови ми добрались до музею, де було тепло і затишно. 
Музейна експозиція побудована за хронологічним принципом: від палеолітичних старожитностей до сучасності.

Ми встигли обійти всі поверхи, ознайомившись з основними віхами історії України. Особливе зацікавлення викликала карета Київського митрополита XVIII ст., середньовічні лицарські обладунки та інші цікаві речі. 
На згадку про відвідини музею ми залишили свої теплі відгуки.  
Ігор Цеунов

Немає коментарів:

Дописати коментар