3 клас. Тиждень 8

166.

168. 4*(1+1+3) = 4*5 = 20 пінгвінів було в понеділок
7+2+1+2 = 12 пінгвінів прийшло у вівторок
20+12 = 32 пінгвіни стало у вівторок
2+2+2+2 = 8 пінгвінів прийшло у середу
32+8 = 40 пінгвіни стало в середу
у 40/20 = 2 рази більше пінгвінів було в середу

169. 1425 + 9568 - 7546 + 8649 -
    3241 2452  222   243
4666 7116 7768 8406

170. 42/6 = 7 км

171. 320+380-х = 560
х = 320+380-560
х = 140 мешканців живе в другому будинку
320-140 = 180 мешканців у першому будинку
380-140 = 240 мешканців у третьому будинку

172. 18/6 = 3
4*3 = 12 рядів мурує пан Степан за годину
5*3 = 15 рядів мурує пан Богдан за годину
15+12 = 27 рядів вони мурують разом за годину

173.

174. 40/5 = 8 л він витратив
40-8 = 32 л залишилося

175-s.
Перехід + перехід + перехід + перехід = головна * перехід
4 * перехід = головна * перехід
Головна = 4

Обгін * головна = головна + головна + головна
Обгін * головна = 3 * головна
Обгін = 3

Обгін  + обгін + обгін + обгін + обгін = перехід * обгін
5 * обгін = перехід * обгін
Перехід = 5

176-s. а) 27/9*3 = 3*3 = 9
б) 8*8-59 = 64-59 = 5
в) 6*6/4 = 36/4 = 9
г) 9*9-79 = 81-79 = 2
д) 100/10/2 = 10/2 = 5
е) 3*8/6 = 24/6 = 4
и) 6*7-42 = 42-42 = 0
і) 4*5-19 = 20-19 = 1
к) 3*7-19 = 21-19 = 2
л) (40-15)/5 = 25/5 = 5

177-s. 38*3 = 114 грн коштує 3 кг груш, отже, 120 грн вистачить.

178-s. 1 год 50 хв = 110 хв
110*2 = 220 хв автобус їде туди і назад
220 хв = 3 год 40 хв автобус їде туди і назад, тобто приблизно 4 год

179-s. 2*40+3*32+4*25+1*20 = 80+96+100+20 = 296 грн мають заплатити друзі.

180-s. а) 2*9/6 = 18/6 = 3
б) (12+18)/6 = 30/6 = 5
в) 2*8/4 = 16/4 = 4
г) (5*9)/(3*3) = 45/9 = 5
д) 5*8/10 = 40/10 = 4
е) 6*8-46 = 48-46 = 2
ж) 4*8-27 = 32-27 = 5
з) 56/7/2 = 8/2 = 4
и) 30/(20-14) = 30/6 = 5
і) 81/9/9 = 9/9 = 1

181-s. 48/6 = 8 отворів в бетоні
48/4 = 12 отворів в металі
48-(12+8) = 28 отворів в дереві

182-s. 40/5 = 8 відер за день поглинає дуб
  42/7 = 6 відер за день поглинає осика
27/3 = 9 відер за день поглинає верба, отже найвигідніше посадити вербу.

183-s. 96/8 = 12 км від проїде за годину.

184-s. 28+35 = 63 полінець всього.
на 63/7 = 9 днів вистачить дрів.

185-s. 30/6*5 = 5*5 = 25 риб назвали правильно.
30-25 = 5 риб треба вивчити.

186-h. 30+31+30 = 91 день триває осінь.
91/7= 13 тижнів триває осінь.

187-h.   465 346   240
  389 +         96 +           899 +
  545 568   759
1399         1010          1898

188-h. Позначимо пасажирів у тролейбусі як х, тоді пасажири в трамваї будуть 31-х
і можна буде скласти таке рівняння:
х-4 = 31-х+3
2*х = 38
х = 19 пасажирів в тролейбусі
31-19 = 12 пасажирів в трамваї.

189-h. 8 чисел з одним десятком (12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19)
7 з двома десятками (23, 24, 25, 26, 27, 28, 29)
6 з трьома десятками (34, 35, 36…) і т. д.
8+7+6+5+4+3+2+1 = 36 чисел.

190-h. а) 5+5+3+1+1, або 3+3+3+1+5, або 3+3+3+3+3
б) Не можна.

191-h. Один третьокласник забрав яблуко разом з кошиком.

192-h. Позначимо каштани як х, тоді клени будуть 3*х, а горобиці — х+12,
і можна буде скласти таке рівняння:
3*х = х+12
2*х = 12
х = 6 каштанів.
3*8 = 12+6 = 18 кленів і горобин.
18*2+6 = 42 дерева всього.

193-h. 36/3 = 12 кг з`їдають 3 гепарди за 1 день
12/3 = 4 кг з`їдає гепадр в день
200/5 = 40 кг з`їдають 5 левів в день
40/5 = 8 кг з`їдає лев в день
441/7 = 63 кг з`їдають 7 тигрів в день
63/7 = 9 кг з`їдає тигр в день
Отже, найобжерливіші тигри.

194-h. 3/3/3 = ⅓ кг з`їдає синя папуга за день.
5/5/5 = ⅕ кг з`їдає зелена папуга за день.
7/7/7 = 1/7 кг з`їдає помаранчева папуга за день.
Отже, найбільше їдять сині папуги.

195-h. Якщо водій тролейбуса каже правду, то водій трамваю теж, а це
неможливо. Отже вони обидва брешуть, а водій автобуса каже правду і порушив
правила водій трамваю.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар