3 клас. Тиждень 25

626. Висота, ширина і довжина кубика-рубика — 3 квадратика, отже 3 см і 3*2 = 6 кл
3*3*3 = 27 см3
6*6*6 = 216 кл3

627. 1) Кожне наступне число більше за попереднє на 4
1, 5, 9, 13, 17, 21, 25, 29
2) Кожне наступне число менше за попереднє на 3
57, 54, 51, 48, 45, 42, 39, 36
3) Кожне наступне число більше за попереднє на 10
3, 13, 23, 33, 43, 53, 63
4) Числа йдуть через один, і після кожного числа йде двійка
1, 2, 3, 2, 5, 2, 7, 2, 9, 2, 11
5) Кожне число — сума двох попередніх
1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89
6) Кожне число — сума двох попередніх
2, 2, 4, 6, 10, 16, 26, 42, 68
7) Числа збільшуються у два більше, ніж збільшувалося попереднє
1, 4, 10, 22, 46, 94, 190, 382
8) Деякі числа збільшуються на три, деякі зменшуються на два. Ідуть вони через один
1, 18, 4, 16, 7, 14, 10, 12, 13, 10, 16, 8

629. 1*1*2  = 2 м3 — об’єм ящика.
1400*2 = 2800 грн коштує ящик.

630. 1 л = 1 дм3
1 м3 = 1 м * 1 м * 1 м = 10 дм * 10 дм * 10 дм = 1000 дм3
3 м3 = 1000 дм3 *3 = 3000 дм3 = 3000 л.

631. 5 м * 10 м * 4 м = 50 дм * 100 дм * 40 дм = 20 000 дм3
1 дм3 = 1 л
15 000 < 20 000 — можна.
150 000 > 20 000 — не можна.

632-s. 39/6 = 6 остача 3
45/7 = 6 остача 3

633-s. Треба забрати правий верхній сірник на вісімці, щоб стало 6+3 = 9

634-s. Треба додати сірник зліва знизу до п’ятірки, щоб вийшло 6+6 = 12

635-s. 7 кольорових і 6 білих.

636-s. 1) 20*2+12*2 = 40+24 = 64 см — периметр
2) 20/2 = 10 см стала одна сторона
10*12 = 120 см2 — площа половинки
3) 12/2 = 6 см стала одна сторона
6*2+10*2 = 32 см — периметр четвертинки
4) 10/2 = 5 см стала одна сторона
5*6 = 30 см2 — площа восьмушки

637-s. 80-9*6+28 = 54
372-286 = 86
32*3+80/5 = 112
910-455 = 455
518+283 = 801
580-40*9 = 220
6*(72-68)+76 = 100
3 м - 7 дм = 2 м 3 дм
2 м 15 см - 2 дм = 1 м 9 дм 5 см
1 кг - 8 г = 902 г

638-s. х*6 = 420
х = 420/6 = 70

720/х = 9
х = 720/9 = 80

639-s. 3+15+45 = 63 бали заробив перший стрілець.
7+35+25 = 67 балів заробив другий стрілець.
Другий стрілець заробив на 67-63 = 4 бали більше.

640-s. 1) 4 перемоги, 4 нічиї, 0 поразок
2) 5 перемог, 1 нічия , 2 поразки

641-s. У всіх фігур площі однакові.

642-h. Позначимо кількість всіх крокусів як х. Тоді білі будуть 2/7*х, а фіолетові — 2/7*х+12
2/7*х+2/7*х+12 = х — ділимо обидві частини на х
2/7+2/7+12/х = 1
4/7+12/х = 1
12/х = 1-4/7 = 3/7
х = 12/(3/7) = 28 крокусів всього.

643-h. Вона проїхала половину, отже залишилося їй проїхати також половину.
а) ½+2*х = 1 — де х, це скільки вона спала
2*х = ½
х = (½)/2 = ¼ шляху вона спала
б) ½+х+2*х = 1
3*х = ½
х = ⅙ шляху вона спала
в) ½+х+½*х = 1
1 ½*х = ½ — ділимо обидві частини на ½
3*х = 1
х = ⅓ шляху вона спала.

644-h. а) Кубики з двома зеленими гранями — це ті кубики, які знаходяться на перетині двох сторін. Всього таких два на кожне ребро. Всього ребер 12, отже кубиків також 12.
б) Кубики з однією зеленою гранню — ті кубики які знаходяться посередині  однієї з сторін куба. Всього старін 6, отже кубиків також 6.
в) Кубики з трьома зеленими гранями знаходяться на перетині трьох сторін (на кутках). Всього кутків 8, отже кубиків також 8.
г) Кубики взагалі без зелених граней знаходяться всередині. 3*3*3 = 27 кубиків всього
Кубиків з однією зеленою гранню — 6, з двома — 12, з трьома — 8
27-(6+8+12) = 27-26 = 1 кубик без зелених граней.

645-h. Якщо кожній наступній дитині давати на одну цукерку більше, ніж попередній, то вийде такий приклад: 1+2+3+4+5+6+7 = 28. До 35 не вистачає 7 цукерок. Отже, залишається додати ці 7 цукерок до будь-якої порції (1+2+3+4+5+6+14 / 8+2+3+4+5+6+7 / 1+2+3+4+5+13+7 і т. д.) Або розподілити ці сім цукерок між кількома (1+2+3+4+5+9+11 / 1+2+3+4+5+12+8 / 1+2+3+4+8+7+10)

646-h. На лівій половинці лівої доміношки, точно має бути 2 (бо таке число на доміношці поруч), а правій половинці правої доміношки — 0. Отже залишається знайти лише одне число, яке буде зустрічатися два рази (мінімум)
1+0+0+5+5+3+3+2+2+х+х+0+0+2 = 33
23+2*х = 33
2*х = 33-23 = 10
х = 10/2 = 5
1 0, 0 5, 5 3, 3 2, 2 5, 2 0, 0 2

647-h. 413*7 = 2891
226*8 = 1808
304*5 = 1504
981*6 = 5886

648-h. 3*Тоторо (велика сіра тварина) + 2*Міні (маленька біла) + 2*чорнявка = 264 кг
2*Т + 4*М + 4*Ч = 196 кг
3*Т+2*М+2*Ч = 264 кг — Множимо обидві частини на 2
6*Т+4*М+2*Ч = 264*2 = 528 кг
6*Т+4*М+2*Ч - (2*Т+4*М+4*Ч) = 528-196 = 332 кг
4*Т = 332 кг
Т = 83 кг
2*83+4*М+4*Ч = 196
4*М+4*Ч = 196-166 = 30
4*М+4*Ч = 30 ділимо обидві частини на 4
M+Ч = 7 ½
М = Ч-7 ½
3*83+2*Ч+2*(Ч-7 ½) = 264
4*Ч+15 = 264-249 = 15
Ч = 0 кг
М = 7 ½ - 0 = 7 ½ кг
М+Ч+Т = 7 ½+0+83 = 90 ½ кг

649-h. 1) 180-w*4 = 60
w*4 = 180-60 = 120
w = 120/4 = 30

2) (215-x)*12 = 180
215-x = 15
x = 215-15 = 200

3) (360+y)/90 = 6
360+y = 6*90 = 540
y = 540-360 = 180

4) 15*z-189 = 156
15*z = 156+189 = 345
z = 345/15 = 23

Немає коментарів:

Опублікувати коментар