10.03.16

Тиждень 22

Понеділок
Розбирали з української мови весняні контрольні, з англійської познайомились з неправильними дієсловами.
Назріло питання дисципліни на заняттях і суспільно корисної праці :) Розробили з дітьми систему "зірочок", бета-версію.
Є перелік робіт, які необхідно робити з догляду за приміщенням і територією. Якщо несила бути на занятті або настрій такий, що заважає іншим, то замість заняття - "трудотерапія", виконання якоїсь роботи з переліку. Якщо ж є добра воля, то можна ці роботи робити у свій вільний час, тоді за якісно виконану роботу можна заробити певну кількість зірочок, залежно від складності. І є перелік бонусів, які можна заробити за зірочки: ночівля в лісі, вечірка, похід в кіно тощо. На спільні заходи можна назбирувати зірочки разом. Побачимо, що з цього вийде :)
Весна прийшла. Хлопчики полетіли :)

Вівторок
Рахунка з пробіжкою до лісу. На історії продовжили тему середніх віків. Перекочували на схід, в Китай. Трохи зачепили Індію. Внесли нові терміни до історичного словника та повторили попередні теми. Наступного разу плануємо провести паралель з історією України у період Середньовіччя.
З математики звикаємо до думки, що зроби, навіть десяткові, це просто числа, і робити з ними можна все те саме, що й з цілими числами: додавати, віднімати, множити.
найшлося дуже зрозуміле пояснення ділення в стовпчик, коли частка виходить дробова. Ділимо число доки виділиться ціла частина, тоді в частці ставимо кому і переходимо до десяткової частини. Остачу, наприклад, 3 цілих, замінюємо на 30 десятих і продовжуємо ділення. Так стає зрозуміло звідки "зноситься" нуль у діленого. Якщо й в десятих лишається остача, замінюємо десяті на відповідну кількість тисячних і так далі.
Вперше зробили змагання з вільної боротьби серед малючків, оскільки Вася і Кузя вже встигли поборотись зі старшими. Дівчат було лише двоє: Нона і Варуся, вони гарненько поштовхалися. У хлопців варіантів спарингів було більше. 

Майже всі раунди завершились нічиєю (головне, вчасно спинити раунд. В першому змаганні важливо відчути задоволення від процесу, а не вигравати). 
Платон в першому своєму спарингу розгубився і програв, звісно  засмутився, поплакав, але згодом зголосився ще на один раунд і його вже завершили весело.

Середа
У Надічки вихідний, тож зранку руханка, а тоді міфологія. Читали міф про пахтання молочного океану, про богів і асурів, змія Шешу, отруту кала-кала і Шиву, про амріту і інші дорогоцінності, які вдалося випахтати. 
Знайшли чимало паралелей з іранською міфологією.
Потім займались математикою, програмували, практикувались в російській мові. А на теревенях обговорювали непросту тему ревнощів: як бути коли здається, що твій друг з кимось іншим дружить більше, ніж з тобою.

Немає коментарів:

Дописати коментар