28.02.14

lego

Весь світ складається з цеглинок-елементів. всі речі навколо нас, повітря, вода, каміння, стіни і ми самі складені з одних і тих же цеглинок. 
Просто вони по-різному з'єднані. Наче кубики lego.
Дізнались про структуру графіту, вугілля та алмазу, наголошуючи, що цеглинки – одні і ті самі, а ще цей самий елемент є навіть в повітрі. 
Потім почали розбирати зразки, спершу були метали, де знову йшла мова про цеглинки. Наприклад латунь - складена з цеглинок міді та заліза, ліпили з lego структуру. Поговорили що з якого металу виготовляють – про літаки та каструлі з алюмінію. 
Потім – нафтопродукти, нюхали, говорили що для чого. Чим відрізняється дизельне паливо від бензину (складом цеглинок, властивостями горіння, запахом), мазут – те що залишається від нафти, коли з неї витягнули все корисне, хоча його також використовують – для видобування електроенергії, спалюючи на електростанціях. 
Разом з нафтопродуктами  дослідили ще й антифриз. 

Потім зайшла мова про те, що нафта скоро скінчиться, а у світі стільки автомобілів... Що робити? Діти сказали – переводити на електрику, їздити на велосипедах, конях, поїздах. Почали шукати версії, як жити, коли корисних копалин не буде. Яку енергію використовувати: запропонували воду, вітер та сонце. Насамкінець попросив написати, як можна врятувати планету.
Андрій Овчарук

Немає коментарів:

Дописати коментар